سازمان برنامه و بودجه کشور: فعالیت‌های اقتصادی نهاد‌ها، مشمول پرداخت مالیات

تاريخ خبر   25 آذر 1398

به گزارش خبرگزاری صداو سیما از مرکز اطلاع‌رسانی، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، این سازمان با توجه به مطالب منتشر شده در رسانه‌ها، در مورد مالیات نهاد‌های انقلاب اسلامی، توضیح‌های مهمی منتشر و تأکید کرد که جداول بودجه دارای مبانی محاسباتی خاص بوده است و به صورت حرفه‌ای تنظیم می‌شود.
در این توضیح تصریح شده است که تمام فعالیت‌های اقتصادی در نهاد‌های انقلاب اسلامی اعم از بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام در قالب شرکت‌ها صورت می‌گیرد و این نهاد‌ها مالیات خود اعم از مالیات بر عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات تکلیفی را پرداخت می‌کنند که این رقم برای بودجه سال ۱۳۹۹ حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.
در این توضیح همچنین عنوان شده است که شرکت‌های آستان قدس رضوی که ماهیت موقوفه‌ای دارد، مالیات خود را به خزانه پرداخت می‌کند و از آنجا که موقوفه‌ها معاف از مالیات هستند، این منابع مالیاتی صرف فعالیت‌های محرومیت‌زدایی فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی می‌شود و این رقم برای سال ۱۳۹۹ حدود ۶۵ میلیارد تومان است.
در ادامه این توضیح آمده است: علت درج عدد یک در ردیف‌های درآمدی نهاد‌های ذکر شده استفاده حداکثری از ظرفیت تحقق منابع مربوط بوده است که صرف هزینه‌هایی مانند عدالت آموزشی و تجهیز آموزشگاه‌های آموزش و پرورش با اولویت مناطق محروم موضوع ماده ۸۷ قانون تنظیم بخشی ازمقررات مالی دولت (۲) می‌شود.

پيغام های شما

پيغام جديد

عبارت امنيتی زير را بازنویسی کنید:
CAPTCHA

پيغام شما

نام
پيغام

خلاصه خدمات

وب سايت بانک مالياتی ايران خدمات گوناگونی در زمينه قوانين و مقررات مالياتی ارائه می دهد و "خودمشاوره⁠ای" را با استفاده از امکانات زیر فراهم آورده است:

تماس با ما

09122586954
تهران، البرز، قزوين، اصفهان، همدان، مركزي، كرمانشاه

09143112737
آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل، زنجان، گيلان، مازندران، كردستان

ايميل: