طرح نمایندگان مجلس برای اخذ مالیات از خانه های لوکس

تاريخ خبر   6 بهمن 1399

به نقل از افکار نیوزک مجتبی بخشی‌پور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با اشاره به ضرورت اخذ مالیات از خانه های لوکس و گران قیمت در کشور، گفت: در شرایط کنونی در کلانشهرها تهران بیش از 2 میلیون و 867 هزار واحد مسکونی وجود دارد که بخشی از این مساکن جزء مساکن لاکچری و لوکس محسوب می شود که تاکنون اقدامی برای اخذ مالیات از آنها گرفته نشده است.

وی افزود: نمایندگان مجلس در زمان تدوین لایحه بودجه سال 99 دولت را مکلف به اخذ مالیات از خانه های لوکس کردند، اما متأسفانه بعد از گذشت حدود 10 ماه هنوز این اقدام اجرایی نشده و حتی دولت آیین نامه اجرای آن را تدوین نکرده است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس ادامه داد: عملکرد دولت در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های لوکس نشان می دهد که قوه مجریه عملا عزمی برای اجرای این قانون و عدالت بخشی در عرصه پرداخت مالیات در حوزه مسکن ندارد، از این رو نمایندگان مجلس در دوره یازدهم به دنبال تدوین طرحی برای اخذ مالیات از خانه های لوکس و گران قیمت هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: مجلس یازدهم از ابتدای سال جاری تاکنون، قوانین اثربخشی را در حوزه مسکن تدوین و تصویب کرده است که از این میان می توان به تصویب اخذ مالیات از خانه های خالی، تدوین طرح مالیات بر عایدی سرمایه و تدوین طرح جهش تولید مسکن اشاره کرد، حال اگر طرحی برای اخذ مالیات از خانه های لوکس تدوین و تصویب شود، این مسئله چهارمین اقدام مجلس در راستای ساماندهی بازار مسکن خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: منابع حاصل از اخذ مالیات از خانه های لوکس باید در راستای تأمین و تولید مسکن ارزان قیمت با اولویت اقشار آسیب پذیر و دهک های پایین جمعیت هزینه شود که این مسئله در طرح جهش تولید مسکن دیده شده است، بر اساس این قانون منابع حاصل از اخذ مالیات از حوزه مسکن در صندوقی تجمیع شده و برای ساخت و ساز انبوه مسکن هزینه می شود.

پيغام های شما

پيغام جديد

عبارت امنيتی زير را بازنویسی کنید:
CAPTCHA

پيغام شما

نام
پيغام

خلاصه خدمات

وب سايت بانک مالياتی ايران خدمات گوناگونی در زمينه قوانين و مقررات مالياتی ارائه می دهد و "خودمشاوره⁠ای" را با استفاده از امکانات زیر فراهم آورده است:

تماس با ما

09122586954
تهران، البرز، قزوين، اصفهان، همدان، مركزي، كرمانشاه

09143112737
آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل، زنجان، گيلان، مازندران، كردستان

ايميل: